Blog

Jak wybrać bramę do garażu?

Choć na rynku znajdziesz wiele rodzajów bram garażowych, są pewne kwestie, które należy uwzględnić niezależnie od typu bramy, na jaką się zdecydujesz. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na wysokość nadproża – to miejsce od krańca górnego otworu wjazdowego do sufitu garaży. Aby móc swobodnie otwierać i zamykać bramę, nadproże powinno mieć min. 210 mm. Oprócz tego istotna jest szerokość węgierek – wewnętrznych bocznych przestrzeni od krawędzi otworu wjazdowego do ścian garażu. W przypadku węgierek szerokość powinna wynosić przynajmniej 100 mm, dzięki czemu będziesz mógł zastosować do wybranej bramy do garażu dowolny napęd.

Dowiedz się więcej

Co jeszcze jest istotne?

Musisz pamiętać o tym, że minimalna szerokość bramy nie może wynosić mniej niż 2,4 – 2,5 m. Oczywiście, jeśli jesteś właścicielem auta terenowego lub rodzinnego, wtedy musisz wziąć pod uwagę to, że taka szerokość może okazać się niewystarczająca. Ważna jest również wysokość i długość garażu. Wysokość powinna mieć min. 2,4 m, a długość nie może wynosić mniej niż 3,3 m.

Jaki rodzaj bramy najlepiej sprawdzi się w Twoim domu?

W naszej ofercie znajdziesz 4 rodzaje bram garażowych: segmentowe, roletowe, uchylne i rozwierne. Proponujemy Ci jedynie rozwiązania od najlepszych producentów, dlatego też wszystkie bramy do garażu charakteryzują się wysokością jakością wykonania. Jesteśmy autoryzowanymi przedstawicielami takich producentów jak: Wiśniowski, Nice, czy BTF – i to właśnie ich bramy garażowe oraz automatykę Ci oferujemy.

Bramy do garażu

Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród prywatnych osób są bramy segmentowe. Zbudowane są one z paneli, połączonych zawiasami o grubości minimum 40 mm. Warto tutaj jeszcze wspomnieć, że wypełnione są one szczelnie pianką, która ma za zadanie chronić je przed hałasem oraz zimnem. To doskonałe rozwiązanie, jeśli szukasz bramy do niewielkiego lub podwójnego garażu.

Bramy roletowe

Działanie bram roletowych przypominam mechanizm rolety okiennej – płaszcz skrzydła nawija się na wał napędowy, jednocześnie poruszając się w płaszczyźnie pionowej. Zaletą tego rodzaju bram jest to, że zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu sprawdzą się przy krótkich podjazdach oraz w miejscach, w których brama jest bezpośrednio przy ulicy. Nie można też zapomnieć o tym, że są całkowicie odporne na korozję, a także mają dodatkowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają włamywaczom podważenie zamkniętej bramy.

Bramy uchylne

Brama uchylna jest kolejnym chętnie wybieranym rozwiązaniem – jednak w jej przypadku głównie przeważa czynnik cenowy. Tego typu brama jest jednym z tańszych rozwiązań, jednak należy pamiętać o tym, że nie jest odpowiednia przy krótkich podjazdach czy wjeździe bezpośrednio z ulicy. Na bramę uchylną można zdecydować się jedynie, gdy dysponujemy odpowiednim metrażem. Pamiętaj, że trzeba zostawić min. 1,5 m przed bramą – jest to koniecznie, ponieważ dolna część skrzydła otwiera na zewnątrz garażu. Ważną informacją jest również to, że bramy uchylne nie są dobrym rozwiązaniem dla więcej niż jednego auta – nie może mieć on jednak więcej niż 3m szerokości.

Bramy rozwierne

Bramy rozwierne mają kilka zalet – przede wszystkim są łatwe w montażu i ich konserwacja też nie jest skomplikowanym zadaniem. Są też chętnie wybierane ze względu na swoją niewielką cenę. Najczęściej bramy rozwierne wykonywane są z drewna dębowego, sosnowego lub blachy trapezowatej. W przeciwieństwie do bram segmentowych i roletowych wymagają też sporo miejsca na podjeździe. Dlatego też nie sprawdzą się przy krótkich podjazdach.

Bramserwis © 2019
Realizacja: Footstep.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Polityka Cookies